Soprema na świecie                        
                                   Wyszukiwarka

 

 

Historia

SOPREMA od 1908 roku…

Charles Geisen - Założyciel

Pierre-Etienne Bindschedler
Prezes Zarządu
 

Strasburg 1908:
Charles Geisen uruchamia „Les Usines Alsaciennes d’Emulsions” (Alzackie Zakłady Emulsyjne), które produkują wyroby płynne, zagęszczone na bazie asfaltu naturalnego i żywic olejowych.
Strasburg 1909:
Charles Geisen szuka materiału nieprzemakalnego, giętkiego i łatwego w użyciu. Znajduje rozwiązanie zanurzając jutę w gorącym bitumie. Rezultat: pokrycie lekkie i solidne zarazem. Tak powstała pierwsza papa on nazwie „MAMMOUTH”.
Strasburg 1933:
Pierre Geisen, syn właściciela firmy, inżynier, zostaje dyrektorem firmy. Wprowadza on zasadnicze innowacje „MAMMOUTHA”, pokrywa go cienką warstwą aluminium, w celu zabezpieczenia go przed skokami temperatur, zmianami pogodowymi i promieniowaniem UV. W efekcie zwiększa się jego wytrzymałość.
Awinion 1941:
Pierre Geisen buduje nową fabrykę i otwiera firmę SOPREMA (SOciete des Produits et Revetements d’Etancheite MAMMOUTH – Zakłady Wyrobów Uszczelniających i Izolacyjnych MAMMOUTH).
Strasburg 1933:
Połączenie Alzackich Zakładów Emulsyjnych z firmą SOPREMA, której to nazwa reprezentuje do dzisiaj „image de marque” firmy. SOPREMA rozwija produkcję wyrobów pochodnych z MAMMOUTHA i MAMMOUTHA ALU, które adaptowane są do rozwoju technicznego w budownictwie: parkingi, tarasy ogrodowe…
Strasburg 1975:
Laboratoria badawczo-naukowe SOPREMA wytwarzają nową gamę produktów opartych na bazie bitumu modyfikowanego elastomerem SBS i osnowie z poliestru nietkanego. Rodzina tych produktów otrzymuje nazwę SOPRALENE. Produkty SOPREMY są eksportowane na cały świat, co powoduje utworzenie filii handlowych w Europie i Ameryce Północnej.
Strasburg 1992:
Pierre Geisen ustępuje miejsce dyrektora naczelnego swojemu synowi Pierre-Etienne Bindschedler’owi.
Poznań 1996:
Założenie firmy SOPREMA POLSKA.
Strasburg 1997:
Laboratoria badawczo-naukowe SOPREMA wytwarzają nową gamę płynnych produktów hydroizolacyjnych na bazie poliuretanu. Rodzina tych produktów otrzymuje nazwę ALSAN.
Warszawa 2006:
Przeniesienie siedziby głównej firmy SOPREMA POLSKA z Poznania do Warszawy (w związku z dogodniejszym położeniem logistycznym).

Kontakt

Soprema Polska Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 7, Pass, 05-870 Błonie

sprzedaż:
tel.: 22 436 93 02,
fax: 22 436 93 06,

e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

produkcja:
tel.: 22 436 93 00,
fax: 22 436 93 07,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


SOPRASSISTANCE

kom.: +48 669 144 044