Soprema na świecie                        
                                   Wyszukiwarka

 

 

Produkty / Systemy

MATA WEGETACYJNA TUNDRA

OPIS I ZASTOSOWANIE:

Mata wegetacyjna TUNDRA jest warstwą roślinną wchodzącą w skład systemów dachów zielonych SOPRANATURE firmy SOPREMA. Jest nowoczesnym sposobem szybkiego zakładania dachów zielonych w ekstensywnym systemie zazielenienia TUNDRA. 

Charakteryzuje się wysoką estetyką i ekologią, a dzięki cienkowarstwowej strukturze (zaledwie 2,5 cm) gwarantuje lekką wagę, co pozwala stosować ten materiał na każdej konstrukcji dachowej (drewno, stal, beton).

Maty wykonuje się na powierzchni dachu poprzez rozwinięcie na uprzednio przygotowanym podłożu z substratu, np. SOPRAFLOR firmy SOPREMA lub na innych elementach zapewniających kumulację wody i poprawny rozwój roślin.


WŁAŚCIWOŚCI:

  • Mata wegetacyjna TUNDRA – mata wegetacyjna z zazielenieniem ekstensywnym.
  • Wymiary (szerokość/długość/grubość): 1 m / 2 m / 2,5 cm lub 1 m / 1 m / 2,5 cm.
  • Uwaga: krawędzie maty mogą się strzępić.
  • Waga rolki (przy maksymalnym nasiąknięciu wodą): ok. 20-25 kg/m²
  • Nośnik w postaci maty PP (polipropylen) z warstwą pętelkową.
  • Mata jest zazieleniona od 70 do 95 %, a na 1m² powinno się znajdować od 2 do 6 gatunków i odmian rozchodników (Sedum).
  • Na matę dodatkowo wysiewane są zioła, np. macierzanka tymianek (Thymus vulgaris), Mogą także pojawić się w sposób naturalny mchy i pojedyncze trawy wzbogacające różnorodność wegetacyjną.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

KARTA PRODUKTU

Kontakt

Soprema Polska Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 7, Pass, 05-870 Błonie

sprzedaż:
tel.: 22 436 93 02,
fax: 22 436 93 06,

e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

produkcja:
tel.: 22 436 93 00,
fax: 22 436 93 07,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


SOPRASSISTANCE

kom.: +48 669 144 044