Soprema na świecie                        
                                   Wyszukiwarka

 

 

Produkty / Systemy

SADZONKI TUNDRA

OPIS I ZASTOSOWANIE:

Ekstensywny system zazieleniania w formie sadzonek z rozchodnikami (Sedum) w zasadzie zaopatruje i utrzymuje się sam. Naturalne procesy środowiska w odpowiednim podłożu (substracie) dostarczają pożywki dla wegetacji roślin. Stan stresu u roślin wywołany np. brakiem wody wyrównywany jest za pomocą specjalnych mechanizmów wewnętrznych mających na celu przetrwanie okresu suszy i późniejszej regeneracji.

Obumieranie z jednej strony starych roślin, a z drugiej strony naturalny wysiew i rozwój młodych roślin odbywa się w układzie zamkniętym z ciągłą odnową biologiczną i regeneracją roślin. Jest to obieg, który można tylko ostrożnie wspomagać, nie podlega intensywnym środkom pielęgnacyjnym. Dlatego też przede wszystkim nie wolno stosować jakichkolwiek herbicydów. Szkody dla wegetacji przynosi też wprowadzanie obcych dla całego układu roślin oraz przerwanie naturalnej regeneracji poprzez przedwczesne usuwanie nasion.

W początkowym okresie po posadzeniu roślin warto jest kilkakrotnie przeprowadzić wymienione poniżej zabiegi:

  • nawadnianie
  • nawożenie
  • odchwaszczanie

Doprowadzi to do szybszego zadarnienia powierzchni dachu przez Sedum.


DOKUMENTY DO POBRANIA:

KARTA PRODUKTU
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA SADZONEK

Galeria

Kontakt

Soprema Polska Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 7, Pass, 05-870 Błonie

sprzedaż:
tel.: 22 436 93 02,
fax: 22 436 93 06,

e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

produkcja:
tel.: 22 436 93 00,
fax: 22 436 93 07,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


SOPRASSISTANCE

kom.: +48 669 144 044