Pokryte różnorodną roślinnością dachy to jedna z innowacyjnych technologii, które pozwalają na osiągnięcie równowagi między funkcjonalnością a dbałością o środowisko. Hydroizolacja dachów zielonych odgrywa niezwykle istotną rolę w całym procesie ich wykonania. Zapewnia ona szczelność konstrukcji, chroniąc ją przed przesiąkaniem wody oraz wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

W efekcie pozwala na zachowanie odpowiednich właściwości termicznych i akustycznych budynku, co przekłada się na komfort mieszkańców. Ponadto odpowiednio wykonana hydroizolacja dachu zielonego zapobiega powstawaniu pleśni oraz korozji elementów konstrukcyjnych, co wydłuża żywotność całego obiektu. Jest to również istotne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców budynku – oddychanie stęchłym powietrzem mogłoby bowiem negatywnie wpływać na zdrowie.

Rodzaje hydroizolacji dachów zielonych

Istnieje kilka rodzajów hydroizolacji dachów zielonych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb inwestora, jak również specyfiki danego budynku. Najczęściej wykorzystujemy jednak systemy oparte na bazie materiałów bitumicznych, syntetycznych oraz polimerowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, dlatego warto skonsultować się ze specjalistami przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Wszystkie nasze produkty przeznaczone do hydroizolacji dachów zielonych cechują się jednak wysoką trwałością – podczas produkcji przechodzą rygorystyczne testy jakościowe i opatrzone są niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa. Co więcej, są one zgodne z naszymi celami zrównoważonego rozwoju, które obejmują m.in. korzystanie z materiałów pochodzących z recyklingu podczas wytwarzania nowych produktów.

Jak przebiega montaż hydroizolacji dachów zielonych?

Montaż hydroizolacji dachów zielonych w naszej firmie przebiega według ściśle określonego procesu, który gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Pracownicy przeprowadzają dokładną analizę konstrukcji dachu, jego specyfiki oraz rosnących na nim roślin, aby dobrać odpowiednią metodę i materiały do uszczelnienia. Następnie wykonują warstwę izolacyjną, dbając o szczegółowe przygotowanie powierzchni oraz staranne połączenie poszczególnych elementów.

Inwestycja w hydroizolację dachu zielonego przynosi wiele korzyści, zarówno dla właścicieli budynków, jak i dla środowiska. Dachy zielone doskonale izolują termicznie i akustycznie, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji budynku oraz poprawę komfortu życia mieszkańców. Ponadto dachy pokryte roślinnością przyczyniają się do redukcji efektu miejskiej wyspy ciepła oraz pozytywnie wpływają na jakość powietrza w mieście.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB